Silikóny, tmely, škárovacie hmoty, lepidlá

Výrobcovia - externé odkazy

ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ?

Silikóny

Silikóny dokážu pevnetrvalo priľnúť napríklad k sklu, keramike, oceli a taktiež aj k plastom, polykarbonátom či akrylátom.

Vďaka tejto vysokej priľnavosti, ako aj trvalej flexibilite a veľkej odolnosti, sú ideálne na škárovanie a tmelenie bazénov, drezov, sprchovacích kútov či obkladov v kúpeľni alebo kuchyni, no a poslúžia aj ako výplň podlahových škár.

Odolnosť silikónov je vysoká aj v prípade plesní, vody, UV žiarenia a taktiež aj čistiacich prostriedkov.

Vybrané produkty z kategórie silikónov sú dostupné v širokej palete rôznych farieb.

Lepidlá

Lepidlá predstavujú rýchle, funkčné a spoľahlivé riešenie pre spájanie rôznych prvkov či ich kotvenie na podklady. V niektorých prípadoch dokážu plnohodnotne nahradiť mechanické kotvenie a navyše nie sú agresívne k podkladom.

Využitie lepidiel je možné pri širokej škále rôznych lepení, vrátane lepenia vodotesných spojov, dreva, skla, sadrokartónu, rôznych kovov, PVC materiálov i textilov. Používajú sa aj v automobilovom priemysle a v domácnostiach slúžia napríklad na pripevnenie zrkadiel.

Tmely

Na tmelenie najrôznejších vodotesných spojov alebo ako riešenie škár v rámoch okien, dvier, ale napríklad aj v bazénoch, sú najefektívnejšie tmely.

Či už sa jedná o univerzálny, polyuretánový či akrylový tmel, všetky tieto produkty disponujú silnou priliehavosťou a vysokou odolnosťou. Využívajú sa nielen v stavebnom či strojárenskom priemysle, ale ako účinné a jednoduché riešenie ich odporúčame aj domácim kutilom.

Tmely slúžia aj ako tesnenie pri rôznych prechodoch, pohlcujú veľkú časť pohybu v škárach medzi dlažbou a dokážu spolupracovať takmer s akýmkoľvek bežným materiálom.

PUR Peny

PUR peny sú vzhľadom na svoju nízku expanziu určené špeciálne pre montáž okien, výkladov či dverí. Oplývajú vysokou vodeodolnosťou, po zatvrdnutí už nemenia svoj objem, je ich možné jednoducho orezať a následne premaľovať na želanú farbu.

PUR peny sa využívajú aj ako izolácia potrubných systémov či strešných konštrukcií. Oplývajú aj vysokou priľnavosťou a to najmä na betóne, omietke, dreve, PVC či polystyréne.

Kotviaca chémia

Chemické kotvy na báze polyesterových alebo vinylesterových živíc umožňujú kotvenie do podkladov z betónu, tvárnic, dutých tehál a tiež aj kameňa alebo napríklad pórobetónu.

Používajú sa na upevnenie TV držiakov, políc, káblových žľabov, ale taktiež aj pätiek zábradlí, oceľových tyčí, drevených konštrukcií, mreží alebo nosných stĺpov a mnohých ďalších prvkov. Vybrané produkty sú vhodné aj na stredne ťažké alebo ťažké kotvenie.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

Ako si vybrať správny komín k vašej stavbe?

Po uvoľnení opatrení sa uvoľnilo aj množstvo priestoru pre tých, ktorí si túžia postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten pôvodný. Odborníčky na komíny, Ing. Anny Šulavíkovej, sme sa preto spýtali, ako si vybrať ten správny komín pre vašu stavbu.

Top 4 tipy na výbavu do kúpeľne

Ako si štýlovo zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa vybranými tipmi z nášho kúpeľňového štúdia, aby tak aj vaša kúpeľňa pôsobila ucelene a zároveň poskytovala maximálny komfort.

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Nezabudnite sa chrániť!

Chrániť sa pred stresom, pred horúcim slnečným žiarením, preventívne pred chrípkou alebo na cestnej premávke – to je samozrejmosť. Dbáte však dostatočne aj na bezpečnosť pri práci?