Prečo sú šamot (keramika) ideálnou voľbou pre váš komín?

Keramické a šamotové komíny prinášajú celý rad výhod, vďaka ktorým dokážu smelo konkurovať ostatným typom komínových systémov. Premýšľate nad výberom komína? Prezradíme vám, prečo si vybrať práve toto tradičné riešenie.

Zdieľať článok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Premýšľate, aký typ vybrať pre kachle či kozub?

Správne zvolený komín spolu s jeho kvalitnou realizáciou zabezpečuje maximálne využívanie výkonu vykurovacieho spotrebiča a je bezpečný a odolný, čím je zaručená aj jeho dlhá životnosť.

Medzi najpoužívanejšie druhy patria nerezové a keramické, respektíve šamotové komíny. Hoci prvé menované si získavajú stále väčšiu popularitu, klasickejšie keramické či šamotové komíny majú niekoľko výhod, ktoré u nerezových tak ľahko nenájdete.

POMER CENA/VÝKON

Viacvrstvové komíny pozostávajú vždy z komínového plášťa, izolácie a vložky. Materiálom používaným na výrobu vložiek je najčastejšie keramika alebo šamot. Komíny s týmito vložkami sa používajú u odvodov spalín s voľným ťahom. Hravo odolávajú vysokým teplotám i prenikaniu kondenzátu, ktorý sa pri spaľovaní plynového a tuhého paliva vytvára.

Oplývajú taktiež výborným ťahom, vysokou odolnosťou aj voči kyselinám a zásadám a samozrejme aj výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Celkovo predstavujú komíny so šamotovými a keramickými vložkami spoľahlivé riešenie, ktoré navyše ponúka aj prijateľnú cenu.

JEDNODUCHÁ INŠTALÁCIA

Tvárnice komínového plášťa sú tvorené najčastejšie ľahčeným betónom. Špičkové komíny využívajú ľahčený Liaporbetón, ktorý ešte zvyšuje odolnosť a celkovú funkčnosť celého systému. Veľmi presne zhotovené tvárnice navyše umožňujú jednoduchú a rýchlu inštaláciu celého komína. Tomu napomáha aj skutočnosť, že tvárnice je možné objednať už aj s vyrezanými otvormi pre osadenie komínovej imky, dvierok a sopúcha.

KLASICKÝ VZHĽAD

Komíny s keramickými alebo šamotovými vložkami sa vyznačujú nielen skvelými funkčnými vlastnosťami, ale aj tradičným a veľmi populárnym vzhľadom. Tento skutočný vrchol každého domu je možné vizuálne upraviť na nespočetné množstvo spôsobov a krásne tak dotvoriť celkový štýl stavby.

Komínové systémy s keramickými a šamotovými vložkami majú rozhodne ešte stále svoje miesto na strechách rodinných domov i iných stavieb. Ponúkajú prvotriednu funkčnosť, sú univerzálne použiteľné pre plynné, tuhé i kvapalné palivá a v porovnaní s nerezovými komínmi môžu ponúknuť aj nižšiu cenu a jednoduchšiu realizáciu.

V rámci našej ponuky nájdete prvotriedne keramické a šamotové komínové systémy NOV UNIVERSAL a SAFETYFIRE. Sortiment však samozrejme zahŕňa aj nerezové či plastové komínové systémy, s dostatočnými možnosťami výberu pre každého zákazníka.

Stále váhate? Obráťte sa na odborníkov! Zavolajte nám alebo nás navštívte a naši špecialisti na komínové systémy vám so všetkým ochotne pomôžu.

Ďalšie články

Prespor: Bratislavské stavebniny s výnimočnou firemnou kultúrou

Predstavte si, že v práci, v ktorej práve sedíte, by ste mali prežiť ďalších 20 rokov. Ak sa vám pri tej predstave kriví tvár, asi nepracujete v Prespore! Výnimočné bratislavské stavebniny majú firemnú kultúru nastavenú tak fantasticky, že u nich zamestnanci pracujú celé desaťročia.

Nezabudnite sa chrániť!

Chrániť sa pred stresom, pred horúcim slnečným žiarením, preventívne pred chrípkou alebo na cestnej premávke – to je samozrejmosť. Dbáte však dostatočne aj na bezpečnosť pri práci?

Opúšťate stránku Prespor.sk

Klikli ste na externý odkaz, ktorý Vás presmeruje na doménu mimo Prespor.sk. Ak ste sa chceli dostať do e-shopu, tak kliknite SEM.
Ak si prajete pokračovať na externý odkaz, tak kliknite na doleuvedený odkaz. PRESPOR spol. s r.o. nezodpovedá za obsah na tomto externom odkaze.

Budete presmerovaný na

Pokračujte kliknutím na odkaz vyššie, alebo môžete akciu ZRUŠIŤ

Prihláste sa
do svojho účtu

Pokiaľ ešte nemáte účet, vytvoríme Vám ho pri prvej objednávke.

Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, predpokladáme, že ste s ňou spokojní.