7 dôležitých vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako začnete prerábať kúpeľňu

Tvoriť dizajn pre svoje bývanie je jedna z najzábavnejších vecí na svete. Ak ste interiérový dizajnér. Ak ste obyčajný človek, môže to byť pre vás pomerne frustrujúca skúsenosť. Vytvorili sme pre vás však pár dôležitých okruhov, ktorých by ste sa mali držať, ak sa rozhodnete prerábať vašu kúpeľňu - aby bol váš zážitok zo zmeny jednej z najdôležitejších miestností vo vašom byte, čo najradostnejší :)

Zdieľať článok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Ukážkové kóje

Neviete, ako začať? Urobte si výlet do niektorého z kúpeľňových štúdií vo vašom okolí. Ukážkové kóje, ktoré uvidíte v priestore vyskladané do krásnej kúpeľne vás inšpirujú a zistíte, ktoré farby či materiály sa vám spolu páčia a ktoré, naopak, nie.

Odborná pomoc

V predajniach a kúpeľňových štúdiách nájdete vždy ochotný personál a v niektorých špecializovaných aj odborníkov v oblasti stavebníctva a interiérového dizajnu, ktorí vám pomôžu s výberom tých najvhodnejších materiálov, farieb a druhov výrobkov, ktoré vaša domáca oáza pokoja potrebuje.

Architekt pre kúpeľňu

Dôverujete odborníkom, keď idete k lekárovi, právnikovi či inštalatérovi? Dôverujte odborníkom aj v čase, keď prerábate byt 🙂 Nechajte si architektom vytvoriť návrh podľa vášho vkusu a ak využijete architekta priamo na predajni, vašu vysnívanú kúpeľňu vám vyskladá priamo zo skladových zásob, aby ste so povrchy a jednotlivé komponenty mohli pozrieť naživo.

Vizualizácia kúpeľne

Pre čo najvernejšiu predstavu, ako bude vaša kúpeľňa vyzerať, vám odporúčame požiadať architekta o vizualizáciu kúpeľne. V kúpeľni začínate i končíte svoj deň. Mali by ste si vedieť predstaviť, aký pocit budete mať, keď do nej vstúpite.

Umývadlo

Vyberajte múdro! Potrebujete jedno alebo dve umývadlá? Ak sa do vašej kúpeľne vojdú dve, vždy vezmite dve! Váš partner/ka to ocení. Súčasný dizajnový trh so sanitou nám ponúka množstvo tvarov, typov i veľkostí umývadiel. Závesné? Zapustené? Samostatne stojace? Spýtajte sa odborníkov na predajni a rozhodnete sa lepšie.

Vaňa alebo sprchový kút

Skôr, ako začnete prerábať kúpeľňu, zamyslite sa, čo je pre vás dôležité – vaňa alebo sprchový kút? Potrebujete si každý deň odpočinúť v horúcom kúpeli, alebo zo seba zmývate nástrahy života veľkou hlavicou od Hansgrohe? Ak sú vaše preferencie podrobené veľkosti bytu, odporúčame sprchový kút, ktorý zaberie menej miesta. V prípade, že máte veľký priestor pre kúpeľňu, zvoľte rohovú vaňu, ktorá sa môže zmeniť na vírivku stlačením gombíka.

WC, bidet, pisoár

Zatiaľ, čo WC máme všetci, bidet či pisoár nie sú štandardnou výbavou domácností. Postupne sa tento trend však mení. Donedávna sa inštalovali najmä stojace WC, kým dnes používame skôr závesné WC. Bidet je estetickým aj praktickým prvkom kúpeľne a v dnešných novostavbách už aj často využívaným, najmä pre jeho ekologický aspekt. Muži, ktorí žijú sami a kupujú svoje prvé byty, sa rovnako častejšie dnes rozhodujú pre pisoáre vo výbave svojej kúpeľne.

Obklady

Najdôležitejšia a najzásadnejšia časť vašej kúpeľne – obklady. Sklenené obklady, plastové obklady, prírodný kameň či obklad z korku? Alebo keramické a tradičné obklady? Nesponečne veľa možností na výber a na všetky vám radi odpovedia odborníci z Presporu, ktorý nájdete na Turbínovej 1 v Bratislave.

Nie ste z Bratislavy? Navštívte náš e-shop so stavebninami, sanitou a náradím a ozvite sa elektronicky našim architektom, radi vám pomôžu s výberom tej správnej kúpeľne aj online 🙂

Ďalšie články

Prespor: Bratislavské stavebniny s výnimočnou firemnou kultúrou

Predstavte si, že v práci, v ktorej práve sedíte, by ste mali prežiť ďalších 20 rokov. Ak sa vám pri tej predstave kriví tvár, asi nepracujete v Prespore! Výnimočné bratislavské stavebniny majú firemnú kultúru nastavenú tak fantasticky, že u nich zamestnanci pracujú celé desaťročia.

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Top 4 tipy na výbavu do kúpeľne

Ako si štýlovo zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa vybranými tipmi z nášho kúpeľňového štúdia, aby tak aj vaša kúpeľňa pôsobila ucelene a zároveň poskytovala maximálny komfort.

Opúšťate stránku Prespor.sk

Klikli ste na externý odkaz, ktorý Vás presmeruje na doménu mimo Prespor.sk. Ak ste sa chceli dostať do e-shopu, tak kliknite SEM.
Ak si prajete pokračovať na externý odkaz, tak kliknite na doleuvedený odkaz. PRESPOR spol. s r.o. nezodpovedá za obsah na tomto externom odkaze.

Budete presmerovaný na

Pokračujte kliknutím na odkaz vyššie, alebo môžete akciu ZRUŠIŤ

Prihláste sa
do svojho účtu

Pokiaľ ešte nemáte účet, vytvoríme Vám ho pri prvej objednávke.

Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, predpokladáme, že ste s ňou spokojní.