Idem položiť laminátovú podlahu sám. Čo všetko potrebujem vedieť?

Radi by ste ušetrili cenu za prácu majstra a vyriešili si položenie laminátovej podlahy sami? Žiadny problém! Aspoň teda s nami nie. Poďme sa pozrieť na čo všetko budete musieť myslieť a čo potrebujete.

Zdieľať článok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Máte vhodný podklad?

Pozor, pozor, toto je prvá otázka, ktorú by ste si mali položiť ešte predtým, ako začnete pokladať samotnú podlahu. Ak ste sa rozhodli položiť podlahu napríklad na starú dlažbu, nie je v tom žiadny problém. Ak by ste však v miestnosti mali predtým koberec a chceli podlahu položiť naň, to už by problém bol. Rovnako nevhodné sú aj pre zvyškovú vlhkosť aj potery na kameň a drevo.

Zdroj: pexels.com

Pripravte si podklad

Povrch, na ktorý chcete položiť laminátovú podlahu, musí byť rovný. Ak má nejaké nerovnosti, odstráňte ich. Podľa typu podkladu využite potrebné materiály, ktoré zabezpečia jeho nezávadnosť voči laminátovej podlahe

Ešte pred pokládkou

Predtým ako začneme si položme ešte pár základných otázok. Máme určite ten istý typ parkiet? Pre skúšku správnosti je potrebné položiť si parkety z viacerých balíkov vedľa seba, aby sme vedeli porovnať odtieň. Pokladám parkety do vhodnej miestnosti? Určite áno, ak sa v nej nenachádza sanita, nie je v nej vlhko alebo nie je miestnosť vykurovaná. 

Zdroj: pexels.com

Ukladanie podlahy

Na správne položenie podlahy je vždy potrebné prečítať si montážny návod, podľa ktorého sa budete riadiť celý čas. Nepodceňte jeho rady a inštrukcie, mohlo by sa vám to nepekne vypomstiť. 

Ďalšie články

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Záhrada roku 2022

Záhrada – priestor, ktorý skrášľuje okolie vášho domu či bytu a zároveň priestor, ktorý vám dodá vitamín D a čerstvý vzduch. Jej výzor by sme preto nemali podceniť. Počas pandémie mnohí tiež začali pracovať z domu, preto v nej radi trávia aj svoj pracovný čas. Poďme sa pozrieť, ako jej multifunkčnosť vyformovala s najnovšími trendmi jej výzor v roku 2022.

Top 4 tipy na výbavu do kúpeľne

Ako si štýlovo zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa vybranými tipmi z nášho kúpeľňového štúdia, aby tak aj vaša kúpeľňa pôsobila ucelene a zároveň poskytovala maximálny komfort.

Ako si vybrať správny komín k vašej stavbe?

Po uvoľnení opatrení sa uvoľnilo aj množstvo priestoru pre tých, ktorí si túžia postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten pôvodný. Odborníčky na komíny, Ing. Anny Šulavíkovej, sme sa preto spýtali, ako si vybrať ten správny komín pre vašu stavbu.

Opúšťate stránku Prespor.sk

Klikli ste na externý odkaz, ktorý Vás presmeruje na doménu mimo Prespor.sk. Ak ste sa chceli dostať do e-shopu, tak kliknite SEM.
Ak si prajete pokračovať na externý odkaz, tak kliknite na doleuvedený odkaz. PRESPOR spol. s r.o. nezodpovedá za obsah na tomto externom odkaze.

Budete presmerovaný na

Pokračujte kliknutím na odkaz vyššie, alebo môžete akciu ZRUŠIŤ

Prihláste sa
do svojho účtu

Pokiaľ ešte nemáte účet, vytvoríme Vám ho pri prvej objednávke.

Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, predpokladáme, že ste s ňou spokojní.