MUROVANÝ DOM ALEBO DREVODOM?

Bývanie v byte s rozlohou pár metrov štvorcových nie je pre každého. Hoci má aj byt svoje neodškriepiteľné pozitíva, jeho jednotvárnosť sa obyvateľom zvykne často zunovať.

Zdieľať článok

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp

Vysnívané bývanie v dome je cieľom azda každého človeka, ktorý si túži založiť rodinu. Predsa len, nie je nad to, keď si môžete odbehnúť do vlastnej záhradky odtrhnúť rajčiny, či sa len tak vyvaliť na vlastnú terasu. 

ČO JE LACNEJŠIE?

Fachmani zo sektoru stavebníctva počúvajú mýtus o rozdieloch v cene medzi drevodomom a murovaným domom často. Mnohí si myslia, že drevodom je lacnou alternatívou pre mladých, ktorí si nemôžu dovoliť dom murovaný. Nie je tomu však celkom tak. Kvalitný drevodom vás bude stáť minimálne toľko, čo dom murovaný. Je preto len na vás, pre ktorý sa rozhodnete. 

ŽIVOTNOSŤ

Azda najväčší strach majú potenciálni kupcovia drevodomu zo samotného materiálu a jeho životnosti. Treba si však uvedomiť, že ako drevo, tak aj tehla, ktorej existuje niekoľko druhov, má svoje pozitíva a aj negatíva. Upínať sa na predstavu domu, ktorý vydrží stovky rokov, je nie práve šťastným rozhodnutím. Je však isté, že murovaný dom a aj drevodom vašej rodine poslúži presne tak, ako ste si to vysnívali. Ostatné už nechajte na vašich deťoch, vnúčatách či pravnúčatách. 

Zdroj: pexels.com

AKO RÝCHLO DOM POTREBUJETE?

V rýchlosti výstavby jednoznačne vyhráva montovaný drevodom. Prečo? Pretože pri jeho stavbe nie je potrebný čas na schnutie vlhkých látok ako pri murovanom dome. 

POCIT BEZPEČIA

Je logické, že má mnoho ľudí z drevodomov strach najmä pre horľavosť dreva. Pri predstave, že stačí malá iskra a vaše bývanie skončí v plameňoch, je inklinovanie k murovanému domu pochopiteľné. Drevodom je však rovnako bezpečný ako murovaný dom, pretože drevo je špeciálne ošetrené proti požiarom. Pravdepodobnosť vzniku požiaru je preto minimálna.

Napriek vymenovaným pozitívam či negatívam je na každom potenciálnom kupcovi domu, aký materiál bude preňho najvhodnejší. Pre konzervatívcov murovaný dom ideálny, pre odvážnejších je tu aj rýchlejšia možnosť montovaného drevodomu. Teplo domova si vytvoríte v oboch variantoch. 

Ďalšie články

KUCHYŇA ROKA 2022

Plánujete rekonštrukciu kuchyne a radi by ste sa inšpirovali najnovšími trendami? Žiaden problém, nižšie nájdete kuchynské trendy roku 2022.

ROZMÝŠĽATE NAD SVOJOU DIELŇOU? TÝCHTO 5 VECÍ VÁM V NEJ NESMIE CHÝBAŤ

Je jasné, že naša stránka a obchod sú určené najmä pre kutilov. No nielen pre skúsených, ale aj tých menej skúsených či dokonca len začínajúcich. Kto u nás v kamennej predajni už niekedy nakúpil, dobre vie, že naši skúsení predavači-kutili mu poradia s otázkami akéhokoľvek typu. Tento článok venujeme všetkým, ktorých baví manuálna práca a chcú sa jej venovať vo svojej dielni.

Nezabudnite sa chrániť!

Chrániť sa pred stresom, pred horúcim slnečným žiarením, preventívne pred chrípkou alebo na cestnej premávke – to je samozrejmosť. Dbáte však dostatočne aj na bezpečnosť pri práci?

Rebranding a nový web s eshopom

Vynovili sme náš web, aby pre vás aj online návšteva nášho obchodu bola príjemným zážitkom. Nový e-shop, blogová sekcia s odbornými článkami či detailné informácie o produktoch.

Opúšťate stránku Prespor.sk

Klikli ste na externý odkaz, ktorý Vás presmeruje na doménu mimo Prespor.sk. Ak ste sa chceli dostať do e-shopu, tak kliknite SEM.
Ak si prajete pokračovať na externý odkaz, tak kliknite na doleuvedený odkaz. PRESPOR spol. s r.o. nezodpovedá za obsah na tomto externom odkaze.

Budete presmerovaný na

Pokračujte kliknutím na odkaz vyššie, alebo môžete akciu ZRUŠIŤ

Prihláste sa
do svojho účtu

Pokiaľ ešte nemáte účet, vytvoríme Vám ho pri prvej objednávke.

Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, predpokladáme, že ste s ňou spokojní.