Údržba vašej domácnosti: Ktoré nástroje by vám nemali chýbať?

Každý majiteľ nehnuteľnosti sa skôr či neskôr začne venovať kontrolám, výmenám, a opravám rôznych vecí v domácnosti. Na štandardnú údržbu a opravu nepotrebujeme až tak veľa, stačí vedieť ktoré nástroje si v akejkoľvek domácnosti vždy nájdu využitie.

Zdieľať článok

Údržba našich domácností je záležitosť, ktorej sa nevyhne nikto z nás a práve preto je dôležité byť pripravený. Ak ste stali novým majiteľom nehnuteľnosti, určite vás bude zaujímať, ktoré nástroje je dôležité mať k dispozícii. Pozrite sa na náš zoznam nástrojov, ktoré by vám nikdy nemali chýbať.

Zvinovací meter

Zvinovací meter je základom každej dielne, domácnosti a skrinky na náradie pretože má veľké množstvo využití. Či už sa chystáte zavesiť nový obraz, zistiť či sa vám zmestí do bytu nový kus nábytku alebo potrebujete niečo precízne skrátiť, bez zvinovacieho metru sa pri vašom projekte pohnete len veľmi ťažko. Výhodou tejto užitočnej pomôcky je, že sa dá kúpiť za lacno. Navyše takýto meter môžete nosiť aj so sebou v prípade, že si chcete odmerať nábytok či nový diel na váš projekt priamo na predajnom mieste.

Zdroj: Pexels

Skrutkovač

Aj keď je veľmi lákavé kúpiť si elektrický skrutkovač, nie vždy vie byť tak multifunkčný ako klasický ručný skrutkovač. Pomocou manuálnej sily dokážeme dotiahnuť skrutky nadoraz a dostať sa na miesta, na ktoré sa s elektrickým skrutkovačom len tak jednoducho dostať nevieme. Najlepšou investíciou na začiatok sú sady skrutkovačov alebo skrutkovače s vymeniteľnými hlavicami, vďaka ktorým budete mať záruku, že dokážete dotiahnuť akýkoľvek typ skrutky pri vašom domácom projekte.

Zdroj: Pexels

Kladivo

Kvalitné oceľové kladivo je ideálnym spoločníkom, keď skrutkovač nestačí a pevný spoj vyžaduje trochu sily. Taktiež ho môžeme využiť pri viacerých činnostiach, nielen pri pribíjaní klincov. Kladivo je ideálne aj na dokončovanie rôznych typov montáže, vyťahovanie starých klincov a háčikov pomocou drážky.

Zdroj: Pexels

Kombinované kliešte

Kombinované kliešte alebo kombinačky, ako ich mnoho z nás pozná, sú multifunkčný nástroj, ktorý ponúka veľké množstvo využití. Môžete ich použiť nielen na vyťahovanie ale taktiež na ohýbanie a odstrihávanie drôtov alebo kovových súčiastok. Sú teda ideálnym partnerom aj pri jednoduchej práci s elektrinou a káblami. 

Zdroj: Pexels

Pracovný nôž

Nôž na pracovné účely sa môže zdať ako málo využiteľný typ náradia. Je veľmi lákavé a zdanlivo lacnejšie použiť akýkoľvek kuchynský nôž, no investícia do kvalitného pracovného noža sa nám môže vyplatiť vďaka širokým možnostiam využitia. Šetrite čepeľ vašich kuchynských, či iných nožov a zainvestujte do kvalitného bezpečnostného noža s pevnou čepeľou, alebo do noža s odlamovaciou čepeľou, ktorý pre vás bude vždy ostrý. 

Zdroj: Pexels

Ďalšie články

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Záhrada roku 2022

Záhrada – priestor, ktorý skrášľuje okolie vášho domu či bytu a zároveň priestor, ktorý vám dodá vitamín D a čerstvý vzduch. Jej výzor by sme preto nemali podceniť. Počas pandémie mnohí tiež začali pracovať z domu, preto v nej radi trávia aj svoj pracovný čas. Poďme sa pozrieť, ako jej multifunkčnosť vyformovala s najnovšími trendmi jej výzor v roku 2022.

Prespor: Bratislavské stavebniny s výnimočnou firemnou kultúrou

Predstavte si, že v práci, v ktorej práve sedíte, by ste mali prežiť ďalších 20 rokov. Ak sa vám pri tej predstave kriví tvár, asi nepracujete v Prespore! Výnimočné bratislavské stavebniny majú firemnú kultúru nastavenú tak fantasticky, že u nich zamestnanci pracujú celé desaťročia.

Ako si vybrať správny komín k vašej stavbe?

Po uvoľnení opatrení sa uvoľnilo aj množstvo priestoru pre tých, ktorí si túžia postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten pôvodný. Odborníčky na komíny, Ing. Anny Šulavíkovej, sme sa preto spýtali, ako si vybrať ten správny komín pre vašu stavbu.

Opúšťate stránku Prespor.sk

Klikli ste na externý odkaz, ktorý Vás presmeruje na doménu mimo Prespor.sk. Ak ste sa chceli dostať do e-shopu, tak kliknite SEM.
Ak si prajete pokračovať na externý odkaz, tak kliknite na doleuvedený odkaz. PRESPOR spol. s r.o. nezodpovedá za obsah na tomto externom odkaze.

Budete presmerovaný na

Pokračujte kliknutím na odkaz vyššie, alebo môžete akciu ZRUŠIŤ

Prihláste sa
do svojho účtu

Pokiaľ ešte nemáte účet, vytvoríme Vám ho pri prvej objednávke.

Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, predpokladáme, že ste s ňou spokojní.