Zatepľovacie systémy

Výrobcovia - externé odkazy

ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ?

Minerálna vlna

Zatepľovací systém je jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré umožňujú udržovať v objekte želanú teplotu a znižujú spotrebu energie. Výhodami zateplenia minerálnou vlnou sú najmä výborná tepelná a akustická izolácia, vysoká paropriepustnosť či odolnosť voči vlhkosti i ohňu. Vďaka tomu sú takéto systémy veľmi všestranné, so širokými možnosťami využitia v rôznych typoch stavieb. Na druhej strane, použitie minerálnej vlny si vyžaduje viac financií a celá realizácia je o niečo náročnejšia, ako pri iných typoch systémov.

Polystyrén

Lacnejšou alternatívou k minerálnej vlne je polystyrén, ktorý zároveň poskytuje aj jednoduchšiu montáž. Jeho využiteľnosť je však ovplyvnená vyšším difúznym odporom, ktorý spôsobuje, že zateplené steny prepúšťajú vodnú paru pomalšie, ako je tomu napríklad u minerálnej vlny. Stále sa však jedná o spoľahlivýfunkčný izolant, ktorý je navyše aj zdravotne nezávadný.

Príslušenstvo

Zatepľovací systém sa však neskladá len z izolantu, ale taktiež z rôznych kotviacich prvkov, lepiacich hmôt či materiálu vytvárajúceho výslednú povrchovú vrstvu.

Prespor Stavebniny vám všetko toto potrebné príslušenstvo ponúkajú na jednom mieste. K dispozícii máte napríklad rohové profily so sieťkou, špeciálne dilatačné profily, soklové profily, podložky pod soklové profily, skrutky a tanierové hmoždinky.

Dôležitým prvkom sú aj lepiace kotvy, ktoré nahrádzajú klasické mechanické kotvenie. Tento pokročilý spôsob kotvenia šetrí nielen čas, ale aj energiunáklady. Je navyše veľmi univerzálny a poskytuje pevné zafixovanie systému na murivo.

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Top 4 tipy na výbavu do kúpeľne

Ako si štýlovo zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa vybranými tipmi z nášho kúpeľňového štúdia, aby tak aj vaša kúpeľňa pôsobila ucelene a zároveň poskytovala maximálny komfort.

Rebranding a nový web s eshopom

Vynovili sme náš web, aby pre vás aj online návšteva nášho obchodu bola príjemným zážitkom. Nový e-shop, blogová sekcia s odbornými článkami či detailné informácie o produktoch.