Strešné krytiny

Výrobcovia - externé odkazy

ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ?

Šikmá strecha

Sortiment krytín na šikmé strechy zahŕňa betónovú a pálenú škridlu. Oba druhy sa tešia veľkej popularite, najmä vďaka svojej odolnosti, spoľahlivosti a tradičnému vzhľadu. Škridlu je už navyše možné nájsť v širokej palete rôznych farieb vrátane tých metalických, ktoré pôsobia nadčasovo a unikátne, vďaka čomu aj tradičný vzhľad nepôsobí nudne a obyčajne.

Hoci je škridla veľmi spoľahlivou a rokmi overenou krytinou, ani ju neobchádza neustály vývoj. Medzi najnovšie inovácie patrí napríklad extrémne hladký povrch bez pórov, vďaka ktorému je škridla ešte odolnejšia, a to nielen voči mrazu, ale taktiež aj voči znečisteniu.

Rovná strecha

Rovné strechy môžu pri precíznom prevedení s kvalitnými materiálmi predstavovať nielen veľmi efektívne, ale aj trvácne a spoľahlivé riešenie. Ich využitie je možné u veľkého množstva stavieb, vrátane priemyselných alebo aj bytových zariadení. Okrem zastrešenia môžu však plniť ešte iné funkcie – môžu slúžiť ako pojazdná plocha, prípadne zelená strecha.

V Prespor Stavebninách nájdete medzi produktami na realizáciu plochej strechy najmä fólie z PVC. Tento materiál ponúka pri veľmi výhodnej cene výbornú pevnosťodolnosť, či už voči poveternostným podmienkam alebo taktiež voči mechanickému poškodeniu. Zároveň sa jedná o veľmi ľahký materiál, ktorého montáž je možné zrealizovať už v priebehu jedného dňa (v závislosti od stavby). Prípadné opravy sú veľmi jednoduché, pričom si nevyžadujú ani nijak veľké množstvo financií.

Ploché alebo rovné strechy vyžadujú len malú údržbu a chýbajúce podkrovie ešte zvyšuje úspory na energiách, ktoré s týmto typom strechy dosiahnete.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

Ako si vybrať správny komín k vašej stavbe?

Po uvoľnení opatrení sa uvoľnilo aj množstvo priestoru pre tých, ktorí si túžia postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten pôvodný. Odborníčky na komíny, Ing. Anny Šulavíkovej, sme sa preto spýtali, ako si vybrať ten správny komín pre vašu stavbu.

Prespor: Bratislavské stavebniny s výnimočnou firemnou kultúrou

Predstavte si, že v práci, v ktorej práve sedíte, by ste mali prežiť ďalších 20 rokov. Ak sa vám pri tej predstave kriví tvár, asi nepracujete v Prespore! Výnimočné bratislavské stavebniny majú firemnú kultúru nastavenú tak fantasticky, že u nich zamestnanci pracujú celé desaťročia.