Murovacie malty, omietky, potery, stavebné lepidlá, cementy

Výrobcovia - externé odkazy

POTERY

Potery môžu slúžiť nielen na vyrovnávanie povrchu, ale taktiež ako nášľapná vrstva.

 Klasické cementové potery sú vhodné na všetky bežné podlahové vrstvy vrátane podlahového kúrenia a sú určené pre ručné i strojové spracovanie.

Výhodou tzv. „liatych“ anhydritových poterov je ich schopnosť samovoľne vytvárať vodorovný povrch a taktiež jednoduchá aplikácia aj na väčších plochách.

Stierky

Samonivelizačné stierky slúžia na vyrovnanie poteru. Môžu byť cementové alebo sadrové, pričom obidva druhy ponúkajú vďaka svojim vlastnostiam jednoduchú aplikáciu, vynikajúcu tepelnú vodivosť a po uschnutí poskytujú mimoriadne hladký povrch. Sadrové stierky môžu byť použité aj pri podlahovom vykurovaní.

Omietky

Poctivá a kvalitná omietka nielenže chráni murivo, ale taktiež zlepšuje jeho vlastnosti vrátane tepelnej izolácie a vloženú investíciu vracia v horizonte len niekoľkých rokov.

Vnútorné omietky slúžia najmä po vizuálnej stránke. O tom, ako bude interiér nakoniec vyzerať, nerozhoduje len použitá farba na stenách, ale aj povrch, ktorý na nich utvorí omietka. Ten môže byť zdrsnený, zrnitý či zrkadlovo hladký.

Na rozdiel od vnútorných omietok, tie vonkajšie plnia v prvom rade ochrannú funkciu.

Kvalitný materiál osadený na dobre pripravený podklad a správne zvolená povrchová štruktúra sú faktory, ktoré dokážu vaše murivo spoľahlivo ochrániť počas celého roka.

MUROVACIE MALTY

Murovacie malty sú takmer nenahraditeľným pomocníkom pri stavbe priečok či nosných stien. Výberom kvalitnej malty môžete zabrániť vzniku tepelných mostov a znížiť tak náklady na energie. Zároveň tým chránite murivo a znižujete možnosť výskytu zvýšenej vlhkosti a plesní.

Murovacie malty môžu byť univerzálne, so širokými možnosťami využitia hlavne pri stavbe klasických prvkov. Dostupné sú však aj rôzne špecifické varianty, užitočné napríklad pri spájaní prekladov či murovaní s pórobetónovými tvárnicami.

CEMENT

Cement predstavuje univerzálny nástroj na výrobu jednoduchého betónuželezobetónu vo všetkých bežných triedach pevnosti. Jeho využitie je možné aj pri výrobe malty na murovanie alebo cementových omietok a poterov.

Vybrané druhy cementu sa vyznačujú vysokou pevnosťou a sú vhodné aj pre stavbu konštrukcií zo železobetónu. Všeobecne je cement veľmi všestrannýľahko spracovateľný materiál s neobmedzenou tvárnosťou.

Stavebné lepidlá

Vďaka svojej vysokej flexibilite poslúžia stavebné lepidlá výborne pri lepení obkladov a dlažieb, napríklad v kúpeľniach či kuchyniach. Ich využitie je však možné nielen v interiéri, ale taktiež aj v exteriéri. Vybrané druhy vám výborne pomôžu aj pri lepení na miestach s vysokou záťažou a poradia si aj s veľkými zmenami v rozmeroch podkladov.

Nie každé lepidlo je však vhodné na realizáciu dlažby s podlahovým kúrením, odporúčame preto poradiť sa s našim odborníkom.

Nezabudnite! Pred každým lepením dlažby alebo obkladu sa dôkladne pripravte. Podklad musí byť pevný, nosný, suchýčistý.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

7 dôležitých vecí, ktoré by ste mali vedieť skôr, ako začnete prerábať kúpeľňu

Tvoriť dizajn pre svoje bývanie je jedna z najzábavnejších vecí na svete. Ak ste interiérový dizajnér. Ak ste obyčajný človek, môže to byť pre vás pomerne frustrujúca skúsenosť. Vytvorili sme pre vás však pár dôležitých okruhov, ktorých by ste sa mali držať, ak sa rozhodnete prerábať vašu kúpeľňu – aby bol váš zážitok zo zmeny jednej z najdôležitejších miestností vo vašom byte, čo najradostnejší 🙂

Záhrada roku 2022

Záhrada – priestor, ktorý skrášľuje okolie vášho domu či bytu a zároveň priestor, ktorý vám dodá vitamín D a čerstvý vzduch. Jej výzor by sme preto nemali podceniť. Počas pandémie mnohí tiež začali pracovať z domu, preto v nej radi trávia aj svoj pracovný čas. Poďme sa pozrieť, ako jej multifunkčnosť vyformovala s najnovšími trendmi jej výzor v roku 2022.

KUCHYŇA ROKA 2022

Plánujete rekonštrukciu kuchyne a radi by ste sa inšpirovali najnovšími trendami? Žiaden problém, nižšie nájdete kuchynské trendy roku 2022.