Murovacie malty, omietky, potery, stavebné lepidlá, cementy

Výrobcovia - externé odkazy

AKCIA

POTERY

Potery môžu slúžiť nielen na vyrovnávanie povrchu, ale taktiež ako nášľapná vrstva.

 Klasické cementové potery sú vhodné na všetky bežné podlahové vrstvy vrátane podlahového kúrenia a sú určené pre ručné i strojové spracovanie.

Výhodou tzv. „liatych“ anhydritových poterov je ich schopnosť samovoľne vytvárať vodorovný povrch a taktiež jednoduchá aplikácia aj na väčších plochách.

Stierky

Samonivelizačné stierky slúžia na vyrovnanie poteru. Môžu byť cementové alebo sadrové, pričom obidva druhy ponúkajú vďaka svojim vlastnostiam jednoduchú aplikáciu, vynikajúcu tepelnú vodivosť a po uschnutí poskytujú mimoriadne hladký povrch. Sadrové stierky môžu byť použité aj pri podlahovom vykurovaní.

Omietky

Poctivá a kvalitná omietka nielenže chráni murivo, ale taktiež zlepšuje jeho vlastnosti vrátane tepelnej izolácie a vloženú investíciu vracia v horizonte len niekoľkých rokov.

Vnútorné omietky slúžia najmä po vizuálnej stránke. O tom, ako bude interiér nakoniec vyzerať, nerozhoduje len použitá farba na stenách, ale aj povrch, ktorý na nich utvorí omietka. Ten môže byť zdrsnený, zrnitý či zrkadlovo hladký.

Na rozdiel od vnútorných omietok, tie vonkajšie plnia v prvom rade ochrannú funkciu.

Kvalitný materiál osadený na dobre pripravený podklad a správne zvolená povrchová štruktúra sú faktory, ktoré dokážu vaše murivo spoľahlivo ochrániť počas celého roka.

MUROVACIE MALTY

Murovacie malty sú takmer nenahraditeľným pomocníkom pri stavbe priečok či nosných stien. Výberom kvalitnej malty môžete zabrániť vzniku tepelných mostov a znížiť tak náklady na energie. Zároveň tým chránite murivo a znižujete možnosť výskytu zvýšenej vlhkosti a plesní.

Murovacie malty môžu byť univerzálne, so širokými možnosťami využitia hlavne pri stavbe klasických prvkov. Dostupné sú však aj rôzne špecifické varianty, užitočné napríklad pri spájaní prekladov či murovaní s pórobetónovými tvárnicami.

CEMENT

Cement predstavuje univerzálny nástroj na výrobu jednoduchého betónuželezobetónu vo všetkých bežných triedach pevnosti. Jeho využitie je možné aj pri výrobe malty na murovanie alebo cementových omietok a poterov.

Vybrané druhy cementu sa vyznačujú vysokou pevnosťou a sú vhodné aj pre stavbu konštrukcií zo železobetónu. Všeobecne je cement veľmi všestrannýľahko spracovateľný materiál s neobmedzenou tvárnosťou.

Stavebné lepidlá

Vďaka svojej vysokej flexibilite poslúžia stavebné lepidlá výborne pri lepení obkladov a dlažieb, napríklad v kúpeľniach či kuchyniach. Ich využitie je však možné nielen v interiéri, ale taktiež aj v exteriéri. Vybrané druhy vám výborne pomôžu aj pri lepení na miestach s vysokou záťažou a poradia si aj s veľkými zmenami v rozmeroch podkladov.

Nie každé lepidlo je však vhodné na realizáciu dlažby s podlahovým kúrením, odporúčame preto poradiť sa s našim odborníkom.

Nezabudnite! Pred každým lepením dlažby alebo obkladu sa dôkladne pripravte. Podklad musí byť pevný, nosný, suchýčistý.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

KUCHYŇA ROKA 2022

Plánujete rekonštrukciu kuchyne a radi by ste sa inšpirovali najnovšími trendami? Žiaden problém, nižšie nájdete kuchynské trendy roku 2022.

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

ROZMÝŠĽATE NAD SVOJOU DIELŇOU? TÝCHTO 5 VECÍ VÁM V NEJ NESMIE CHÝBAŤ

Je jasné, že naša stránka a obchod sú určené najmä pre kutilov. No nielen pre skúsených, ale aj tých menej skúsených či dokonca len začínajúcich. Kto u nás v kamennej predajni už niekedy nakúpil, dobre vie, že naši skúsení predavači-kutili mu poradia s otázkami akéhokoľvek typu. Tento článok venujeme všetkým, ktorých baví manuálna práca a chcú sa jej venovať vo svojej dielni.

Opúšťate stránku Prespor.sk

Klikli ste na externý odkaz, ktorý Vás presmeruje na doménu mimo Prespor.sk. Ak ste sa chceli dostať do e-shopu, tak kliknite SEM.
Ak si prajete pokračovať na externý odkaz, tak kliknite na doleuvedený odkaz. PRESPOR spol. s r.o. nezodpovedá za obsah na tomto externom odkaze.

Budete presmerovaný na

Pokračujte kliknutím na odkaz vyššie, alebo môžete akciu ZRUŠIŤ

Prihláste sa
do svojho účtu

Pokiaľ ešte nemáte účet, vytvoríme Vám ho pri prvej objednávke.

Používame cookies, aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. Ak budete pokračovať v používaní tejto stránky, predpokladáme, že ste s ňou spokojní.