Hnojivá, substráty, zemina, kôra

Čo je dobré vedieť?

Pri tvorbe nášho sortimentu nezabúdame ani na záhradkárov, ktorí si môžu vybrať zo širokého sortimentu zemín, substrátov či hnojív v rôznych baleniach.

K dispozícii majú napríklad mulčovacie kôry, ktoré slúžia nielen ako dekoratívny prvok, ale fungujú aj ako spoľahlivá zábrana proti burine. Udržujú vlhkosť v zemi, zabraňujú jej odparovaniu a po rozložení poskytujú pôde výživný humus. Taktiež napomáhajú pri jej okysličovaní, čo je potrebné napríklad pri okrasných kríkoch a ihličnanoch. V zimných mesiacoch navyše zabraňujú premrznutiu pôdy do hĺbky. Mulčovacie kôry sa ako dekorácia používajú napríklad pri azalkách a rododendrónoch alebo na veľkých plochách v parkoch či na ihriskách.

Ďalším populárnym produktom mnohých záhradkárov je Liadrain. Vyrába sa z keramického kameniva Liapor a jeho využitie je možné najmä pri realizácií zelených plôch, striech či terás. Je vhodný taktiež ako prísada do záhradných substrátov, kde dokáže zlepšiť vlastnosti organických substrátov.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

Napíšte nám

Blog

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Top 4 tipy na výbavu do kúpeľne

Ako si štýlovo zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa vybranými tipmi z nášho kúpeľňového štúdia, aby tak aj vaša kúpeľňa pôsobila ucelene a zároveň poskytovala maximálny komfort.

Rebranding a nový web s eshopom

Vynovili sme náš web, aby pre vás aj online návšteva nášho obchodu bola príjemným zážitkom. Nový e-shop, blogová sekcia s odbornými článkami či detailné informácie o produktoch.