Tepelné izolácie

Výrobcovia - externé odkazy

Izolácie z minerálnej vlny

Izolačné dosky z minerálnej vlny sú zárukou stálej teploty bez veľkých výkyvov a tepelných strát. Materiál si dlhodobo drží svoj tvar aj vlastnosti a umožňuje tak, aby celá konštrukcia dýchala a nezadržiavala vodnú paru, ktorá by mohla byť príčinou vzniku plesní. Izolácia navyše funguje aj ako zvuková bariéraprotipožiarna ochrana.

Vďaka svojej nízkej hmotnostivynikajúcim tepelným vlastnostiam je minerálna vlna

ideálna na nezaťažované podlahy a stropy. Poslúži však aj ako izolácia sendvičových, respektíve stenových konštrukcií (napríklad oceľových hál) a tiež striech s prevetrávaním, ako aj bez prevetrávania.

Prehrať video

Izolácie z polystyrénu

Expandovaný polystyrén

Expandovaný polystyrén nadobúda svoje výborné izolačné vlastnosti vďaka veľkému množstvu malých buniek obsahujúcich vzduch, ktoré vznikajú pri jeho výrobe. Ďalšou cennou vlastnosťou je aj nízka nasiakavosť, ktorú oceníte napríklad pri zatekaní konštrukcie alebo zle prevedených detailoch.

Okrem klasického bieleho penového polystyrénu, sú k dispozícii aj produkty zo sivého polystyrénu, ktorý je obohatený o grafitové častice, ktoré nielenže menia jeho farbu, ale taktiež zlepšujú jeho izolačné vlastnosti.

Obidva druhy expandovaného polystyrénu vynikajú vysokou odolnosťou a pevnosťou v tlaku a ich využitie je tak možné aj pri plochých strechách či priemyselných podlahách.

Extrudovaný polystyrén

Extrudovaný polystyrén vzniká prostredníctvom procesu, kedy je pôvodný materiál roztavený a pod tlakom pretlačený do formy, čím vzniká výsledný materiál v novom, požadovanom tvare.

 Takýto materiál sa vyznačuje výbornými izolačnými vlastnosťami a vysokou pevnosťou v tlaku, vďaka čomu je vhodný na izoláciu podlahy, stropov, podkrovia či taktiež tepelných mostov a ako ochrana proti mrazu je využívaný aj v cestnom a železničnom staviteľstve.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

Idem maľovať steny. Čo všetko potrebujem vedieť?

Maľovka stien patrí medzi práce, pri ktorých je príprava kľúčovou. Bez nej sa môže ľahko stať, že si nechtiac zašpiníte nábytok či podlahu farbou, a tak svoj majetok znehodnotíte. Skúsený maliar však vie, že k takejto práci treba pristupovať zodpovedne. Prečítajte si rady od našich odborníkov.

Prespor: Bratislavské stavebniny s výnimočnou firemnou kultúrou

Predstavte si, že v práci, v ktorej práve sedíte, by ste mali prežiť ďalších 20 rokov. Ak sa vám pri tej predstave kriví tvár, asi nepracujete v Prespore! Výnimočné bratislavské stavebniny majú firemnú kultúru nastavenú tak fantasticky, že u nich zamestnanci pracujú celé desaťročia.

Ako si vybrať správny komín k vašej stavbe?

Po uvoľnení opatrení sa uvoľnilo aj množstvo priestoru pre tých, ktorí si túžia postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten pôvodný. Odborníčky na komíny, Ing. Anny Šulavíkovej, sme sa preto spýtali, ako si vybrať ten správny komín pre vašu stavbu.