Murovacie materiály

Výrobcovia - externé odkazy

PÁLENÁ TEHLA

Pálená tehla je už tradičným, no stále moderným a zdravým stavebným materiálom, ktorý vyniká ideálnou kombináciou pevnosti, tepelnej izolácie a akumulácie.

Výhodami tehál Porotherm sú nielen dobré izolačné vlastnosti, ale napríklad aj nižšia časová náročnosť pri práci či murovanie bez ťažkostí a s vysokou presnosťou.

V rámci sortimentu Porotherm nájdu vhodné produkty aj tí, ktorí sa zaujímajú o nízkoenergetické a pasívne domy a hľadajú murivo s nadpriemernou tepelnou izoláciou, ktorá dokáže výrazne znížiť mesačné náklady na kúrenie.

Pálené tehly Heluz sú ďalším výrobkom s výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, vďaka čomu sú taktiež vhodné na výstavbu pasívnych domov. Zároveň poskytuje tento materiál skvelú pevnosťodolnosť. Stavba je vďaka nemu dostatočne masívna a tiež aj ohňovzdorná, čo ešte zvyšuje celkovú bezpečnosť.

Produkty Heluz poskytujú nielen skvelú tepelnú, ale taktiež aj akustickú izoláciu a sú vyrábané z prírodných materiálov, čím je zabezpečená aj ich zdravotná nezávadnosť.

Leier predstavuje spoľahlivú voľbu s výborným pomerom ceny kvality. Tehly udržiavajú celoročne vyrovnanú teplotu vnútri stavby a poskytujú vysokú paropriepustnosť a pevnosť v tlaku. Stavby z týchto výrobkov oplývajú dlhou životnosťou a dobrou akumuláciou tepla, takže si môžete byť istí, že vložená investícia sa vám časom vráti.

Navyše, aj u tehly značky Leier sa môžete spoľahnúť na zdravotnú nezávadnosť materiálu a pozitívny vplyv na zdravie.

PÓROBETÓN

Pórobetón, ako kvalitný stavebný materiál z prírodných zdrojov, je vyhľadávaný najmä pre svoju šetrnosť k prírode. Svoj názov získal vďaka vzduchovým pórom, ktoré tvoria jeho štruktúru a vďaka ktorým ponúka tento materiál výbornú tepelnú izoláciu.

Zrejme najznámejšou klasikou medzi pórobetónovými produktami je značka Ytong. Jej produkty sú cenené najmä pre ich výnimočnú tepelnú izoláciu a nadpriemernú stabilitu spojenú s vysokou odolnosťou, vďaka čomu stavba nevyžaduje dodatočné zateplenie.

Materiál zaručuje taktiež ľahkú manipuláciu, respektíve spracovanie a vytvára konzistentne príjemnú klímu vnútri stavby.

Vďaka všetkým týmto vlastnostiam sú produkty Ytong vyhľadávané pri stavbe nielen klasických, ale taktiež aj tých najúspornejších nízkoenergetických stavieb.

Výrobky značky Porfix predstavujú spoľahlivú voľbu s vysokým tepelným odporom, ktorý aj bez zateplenia spĺňa tepelno-technické normy s veľkou rezervou a poskytuje tak dostatočnú izoláciu pre vašu stavbu.

Okrem toho však tieto produkty ponúkajú vďaka nízkej hmotnosti aj jednoduchú manipuláciu a práca s nimi je tak nielen fyzicky, ale aj časovo menej náročná.

BETÓNOVÉ TVÁRNICE

Betónové tvárnice, či už murovacie alebo debniace, vynikajú skvelými statickými vlastnosťami, vďaka čomu ponúkajú vysokú nosnosťstabilitu. Tento materiál má zároveň výborné akumulačné a akustické izolačné vlastnosti a aj vďaka pomerne nízkej cene predstavuje zaujímavú alternatívu ku klasickým tehlám.

Galéria

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

Rebranding a nový web s eshopom

Vynovili sme náš web, aby pre vás aj online návšteva nášho obchodu bola príjemným zážitkom. Nový e-shop, blogová sekcia s odbornými článkami či detailné informácie o produktoch.

Top 4 tipy na výbavu do kúpeľne

Ako si štýlovo zariadiť kúpeľňu? Inšpirujte sa vybranými tipmi z nášho kúpeľňového štúdia, aby tak aj vaša kúpeľňa pôsobila ucelene a zároveň poskytovala maximálny komfort.

Prespor je členom ASAS

Ešte kvalitnejšie služby a nové benefity. Z nášho členstva v aliancii ASAS ťažia najviac naši zákazníci. Zistite, aké výhody môže sieť predajcov po celom Slovensku priniesť aj vám.

Prespor: Bratislavské stavebniny s výnimočnou firemnou kultúrou

Predstavte si, že v práci, v ktorej práve sedíte, by ste mali prežiť ďalších 20 rokov. Ak sa vám pri tej predstave kriví tvár, asi nepracujete v Prespore! Výnimočné bratislavské stavebniny majú firemnú kultúru nastavenú tak fantasticky, že u nich zamestnanci pracujú celé desaťročia.