Vetranie a kúrenie

Výrobcovia - externé odkazy

ČO JE DOBRÉ VEDIEŤ?

Ventilátory

Ventilátory sú neoceniteľným doplnkom v kúpeľniach a na toaletách. K dispozícii sú rôzne druhy: axiálne ventilátory môžu byť stenové alebo okenné. Radiálne ventilátory využívajú vyfukovanie do potrubia a sú vyrábané v dvoch verziách, ako potrubné a nástenné. 

 Potrubné ventilátory môžu byť zabudované kdekoľvek v potrubí a môžu taktiež slúžiť aj ako centrálne vetranie pre viacero menších priestorov.

Ohrievače vody

Voda môže byť ohrievaná v prietokových alebo zásobníkových ohrievačoch. Prvý typ poskytuje vysokú účinnosť a je veľmi úsporný. Druhý typ, zásobníkové ohrievače, ponúkajú skvelý pomer cena/kvalita a jedná sa zároveň aj o ekologické riešenie.

Elektrické konvektory

Elektrické konvektory slúžia k rýchlemu zvýšeniu teploty v miestnosti, respektíve k vyhrievaniu tých priestorov, kde nie sú dostupné klasické radiátory.

Špeciálnou triedou sú elektrické konvektory Adax Neo. Tieto dizajnovo moderné spotrebiče vyžadujú len minimálne náklady na vykurovanie a súčasne ponúkajú pohodlie vďaka programovateľnosti, s ktorou si zákazník môže presne nastaviť čas zapnutia i požadovanú teplotu.

Potrebujete poradiť?

BRATISLAVA

NOVÉ ZÁMKY

Napíšte nám

Blog

Nezabudnite sa chrániť!

Chrániť sa pred stresom, pred horúcim slnečným žiarením, preventívne pred chrípkou alebo na cestnej premávke – to je samozrejmosť. Dbáte však dostatočne aj na bezpečnosť pri práci?

Ako si vybrať správny komín k vašej stavbe?

Po uvoľnení opatrení sa uvoľnilo aj množstvo priestoru pre tých, ktorí si túžia postaviť nový dom alebo zrekonštruovať ten pôvodný. Odborníčky na komíny, Ing. Anny Šulavíkovej, sme sa preto spýtali, ako si vybrať ten správny komín pre vašu stavbu.