Potrebujete poradiť?

Cenové ponuky zasielané z webstránky cenovo zvýhodňujeme.

Odoslať
Počet návštev:

ZÁHRADNÉ SUBSTRÁTY, HNOJIVÁ, ZEMINA...

  • slideshow image
  • slideshow image
  • slideshow image
  • slideshow image

 

Obchodné centrum PRESPOR nezabúda ani na záhradkárov a preto počas celého roka si môžete v predajni na Turbínovej ul.v Bratislave vybrať zo širokého sortimentu zemín, substrátov či hnorjív v rôznych baleniach. Taktiež na odd.ZIMNEJ ZÁHRADY má každý zákazník možnosť výberu z hrantíkov, kvetináčov alebo podstavcov, či iných doplnkov do záhradky alebo na balkón.

  

LIAFLOR PREMIUM

Granulát LIAFLOR PREMIUM je hnedočervenej farby. Jeho špecifikosťou je presný guľatý tvar a nízka hmotnosť. Vlastnošou je neutrálne PH a taktiež neobsahuje nečistoty alebo choroboplodné zárodky. Vďaka týmto prednostiam je dokonale vhodný do kvetináčov ako dekoratívny prvok, taktiež na strechy, záhrady, do výloh. Zabraňuje zvýšeniu odparovania vody a rastom nežiadúcej buriny

LIADRAIN - /ekogrit/

ekogrit   drvené keramické kamenivo liapor. Využíva sa najmä pri realizácií  zelených plôch /zazelenanie striech a terás napr.

   je ekonomicky výhodný

   široké využitie : vhodný ako prísada do záhradných substrátov, kde dokáže zlepšiť vlastnosti organických substrátov.

    50 L BALENIE

MULČOVACIA KôRA - BOROVICA

Borovicová muľčovacia kôra, slúži ako efetívny doplnok k  okrase Vašej záharady alebo záhonu, ktorý napomáha udržovať vlhkosť v pôde a v zime zabraňuje zamrznutiu zeme. Skvele sa vyníma ako dekorácia pri azalkách, rododendrónach a pod. Svoje čaro má aj pri  na veľkých plochách parkoch, ihriskách, kde sú okrasné dreviny, ihličnaté stromy alebo nízke kríky.

PÍNIOVÁ KôRA - DEKORATÍVNA

Mulčovacia kôra nemá len dekoratívny charakter ale slúži aj  ako spoľahlivá zábrana pri raste buriny / ideálne pri hrúbke násypu cca 10 cm /. Udržuje vlhkosť v zemi, zabraňuje jej odparovaniu a po rozložení poskytuje pôde výživný humus. Taktiež napomáha pri okyslovaní zeme, čo je potrebné napríklad pri drevitých, okrasných kríkoch a ihličnanov. V zimných mesiacoch zabraňuje premrznutiu pôdy do hĺbky.

SUBSTRÁT PRE IZBOVÉ KVETY 10L

Substrát je vyrobený na báze svetlej a tmavej rašeliny s upravenou reakciou, ohohatený základnými živinami.

POUŽITIE:substrát sa používa pre pestovanie izobvých kvetín strene náročných a náročných na obsah živín.Substrát je ideálny pre zdravý vývoj rastlín i koreňov. Pred použitím substrát zvlhčite a dobre zalejte.Pravidelne zalievajte a prihnojujte.

Prvé hnojenie po 2 - 3 týždňoch, nasledovne 1 x týždenne

hodnota pH 5,0 - 6,5

 

 RAŠELINA 10L

Rašelina je určená na pestovanie rastlín, na zlepšenie vlastností menej kvalitných pôd. Rašelina zvyšuje množstvo vody zadržanej v pôde, zvlhčí ju a obohatí o humus.

POUŽITIE:mieša sa s vhodnými pestovateľskými substrátmi typu Floravita A, Floravita P,, prípadne Floravita Univerzál

 

 

ZÁHRADNÝ SUBSTRÁT 20L

Záhradný substrát je vhodný na pestovanie kvetín, zeleniny, drevín a na vylepšenie pôdy na záhonoch. Substrát je vytvorený z kvalitnej rašeliny,kompostovej kôry a prírodného hnojiva.Je obohatený živinami a vyznačuje sa stabilnou štruktúrou.

POUŽITIE:zabezpečte optimálnu vodnú a vzdušnú kapacitu pre rast koreňového systému. Ak je to potrebné navlhčite pred tym substrát.Po sadení,rastlín substrát zľahka pritlačte a zalejte Pravidelne prihnojujte hnojivom, začnite po 3-4 týždňoch, potom už len 1x za týždeň

MULČOVACIA KôRA BOROVICA 70L

Mulčovacia kôra - borovica, teraz v zvýhodnenej cene 5,20 € /  70 l vr. 02/49 20 32 20Drvená kôra je vyrobená zo zmesi kôry ihličnatých stromov.

VÝHODY: drvemá kôra zabraňuje klíčeniu burín, chráni pred mrazom aj pred extrémne vysokými teplotami v letonom odobrí.Používa sa na nastieľania v okrasných záhradách, okolo kríkov, stromov a pod.Na rozdelenie trávnatých plôch..Na konci cyklu, t.j. za 4-5rokov, po ktorých mulčovacia kôra pôsobí, pôdu hlboko zryľujte a ošetrite pridaním organického humusného hnojiva.

   cena: 6,24 € / vr.

 

SUBSTRÁT BALKÓNOVÉ KVETY 20L

Substrát je vyrobený na báze svetlej a tmavej rašeliny s upravenou reakciou. Je obohatený základnými živinami a hodnota pH je upravená vápencom.

POUŽITIE:substrát sa  používa na pestovanie balkónových kvetín.Substrát vytvára priaznivé podmienky pre zdravý vývoj rastlín. Fyzikálne vlastnosti substrátu zaisťujú optimálnu vodnú a vzdušnú kapacitu pre rast koreňového systému. Ak je to potrebné,substrát pred použitím zvlhčite.Po zasadení rastliny substrát ľahko pritlačte a dobre zalejte. Zalievajte tak aby substrát nepresýchal. Pravidelne prihnujujte hnojivom pre balkónové kvety. Prvé hnojenie po 2-3 týždňoch, nasledujúce 1 x týždenne.

hodnota pH:  5,0 - 6,5

SUBSTRÁT PRE OKRASNÉ DREVINY 75L

Substrát je určený na pestovanie okrasných drevín - okrasných ihličnatých a listnatých stromov a kríkov (smrek, borovica, tuja,tisy, cypruštek,okrasný javor a pod.) Substrát je vyrobený z vybraných druhov rašeliny a vysokokvalitného a vyzretého humusu, s upravenou reakciou a bohatými živinami. Substrát je zároveň obohatený základnými živinami a stopovými prvkami, ktoré napomáhajú zdravému vývoju rastlín. Zdravý vzhľad zaručuje nízka hodnota pH. Použité suroviny zaručujú optimálne prevzdušnenie koreňového balu.

 

 


V prípade otázok alebo žiadosti o radu ohľadom substrátov a prislušenstva nás neváhajte kontaktovať:

odd.č.3 tel:02/49 20 32 20 alebo na prespor@prespor.sk

 p.Chovanec  0911 567 660  02/49 20 32 20  prespor@prespor.sk
 p. Kilian  0911 567 677  02/49 20 32 20  kilian@prespor.sk