Potrebujete poradiť?

Cenové ponuky zasielané z webstránky cenovo zvýhodňujeme.

Odoslať
Počet návštev:

VENTILÁTORY

Spoločnosť PRESPOR spol. s r.o. Vám vo svojich priestoroch obchodného centra na Turbínovej ul.č.1 v Bratislave a v Nových Zámkoch na Viničnej ul.č.1, ponúka kompletný systém a sortiment ventilátorov a vzduchotechnických zariadení od spoločnosti VORTICE.

Aj keď sa výber ventilátora môže zdať naoko jednoduchou záležitosťou, netreba ho podcenovať. Nie je nič horšie ako zistenie, že po nainštalovaní ventilátor síce pracuje, ale požadovaný efekt sa nedostaví. Ak chceme zabezpečiť výmenu vzduchu bez ohľadu na vonkajšie podmienky, je potrebné použiť nútené vetranie prostredníctvom ventilátorov alebo vetracích jednotiek.
 

Voľba vhodného typu ventilátora:

Pri návrhu je potrebné zohľadniť prostredie v ktorom bude ventilátor pracovať. Podľa prostredia je potrebné vybrať ventilátor s potrebným krytím. Pre vlhké prostredie (kúpeľne, bazény a pod.) je potrebné krytie IPX4. Pre vyššie teploty, výbušné alebo agresívne prostredie je potrebné použiť ventilátory určené špeciálne pre tieto podmienky. Ďalším krokom je voľba konkrétneho typu ventilátora, podľa potreby jeho využitia. Tu je k dispozícii viac možností, podľa konkrétnych podmienok:


- AXIÁLNE ventilátory slúžia na priamy výfuk cez stenu alebo krátke potrubie  (dĎžka max. 3 m). Vyrábajú sa ako stenové alebo okenné. Majú obvykle nízky externý statický tlak.
 


- RADIÁLNE ventilátory sa používajú pre napojenie na dlhšie vzduchotechnické potrubie, nakoľko majú vyšší statický tlak. Vyrábajú sa ako potrubné alebo nástenné  s výfukom do potrubia.
 


- POTRUBNÉ ventilátory sa používajú obvykle pre vyššie vzduchové výkony. Umoňujú zabudovať ventilátory kdekoľvek do potrubia a používať ich aj pre centrálne vetranie viacerých malých miestností cez vzduchotechnické potrubie.
 

Ovládanie ventilátora:

Ovládanie ventilátora je možné realizovať rôznymi spôsobmi:
- ovládanie samostatným stenovým vypínačom alebo lankovým vypínačom na ventilátore
- ovládanie spriahnuté s osvetlením (s možnosťou nastaviteľného časového dobehu - timer)
- ovládanie podľa teploty, vlhkosti, prítomnosti osôb, kvality ovzdušia
- ovládanie s možnosťou plynulej alebo krokovej regulácie otáčok ventilátora


Informačná brožúra AKO VYBRAŤ SPRÁVNY VENTILÁTOR na stiahnutie:


V prípade otázok ohľadne ventilátorov Nás neváhajte kontaktovať :

 

Bratislava: Oddelenie Farby a Laky.: tel.:02 / 4920 3219,

p. Granec                                 02 / 4920 3219   granec@prespor.sk