Váš prírodný stavebný materiál

V priestoroch spoločnosti PRESPOR spol. s r.o. Vám ponúkame kompletný výrobný program spoločnosti LIAPOR. Počnúc keramzitom, ktorý je vhodný na vyrovnávanie nerovných podláh, cez okrasné tvárnice až po Liaporbeton.

LIAPOR je veľmi ľahký prírodný granulát, vyrábaný expandovaním prírodného ílu. Svojou podstatou sa LIAPOR radí medzi keramické hmoty. Jedná sa však o vyššiu formu spracovania východzieho materiálu, čo umožňuje, že k základným vlastnostiam keramických materiálov ako je vysoká pevnosť, malá nasiakavosť, stálosť a zdravotná nezávadnosť, sa pri LIAPORe pridružuje aj veľmi nízka objemová hmotnosť a vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti. Pre tieto vlastnosti je napríklad veľmi dobrým riešením na rôzne izolačné zásypy a podsypy.

Samotný granulát Vám ponúkame vo frakciách 1 – 4, 4 – 8 a 8 – 16mm, balený v 50lit. vreciach, alebo v tzv. Big – Bag vreciach s objemom 1m3.

OKRASNÉ SVAHOVÉ TVÁRNICE:

Svahové tvárnice a tvarovky LiaStone sú určené na stavbu okrasných stien a plotov v záhradách, parkoch a okolí domov. Sú ideálne nie len jako dekoračný prvok, ale aj na rôzne terénne úpravy. Keramický betón, z ktorého sú prvky záhradnej architejtúry LiaStone vyrobené, naviac vytvárajú vo vnútri veľmi priaznivú prírodnú klímu, potrebnú pre rast všetkých druhov rastlín a kvetov.

Výber z najžiadanejších typov tvaroviek:

ASTRA a ASTRA MINI

Kruhová tvarovka Astra a Astra Mini sú určená pre vyrovnanie menších terénnych nerovností, alebo svahov. Vyrábajú sa v štandartných odtieňoch: prírodná šedá, hnedá, okrová a červená. Rozmery tvárnic Astra: 500x380x300mm, Astra Mini: 300x260x200mm.

viola 2-1280x1280m697517

VIOLA a VIOLA MINI

Tvarovky Viola a Viola Mini sú určené na stavbu protihlukových a protipohľadových stien. Tvar a rozmery tvárnic umožňujú rozličné varianty zostavenia múrov a plotov. Vyrábajú sa v štandartných odtieňoch: prírodná šedá, hnedá, okrová a červená. Rozmery tvárnic Viola: 570x377x300mm, Viola Mini: 480x320x255mm

LIAPOR TVÁRNICA KSL

Na základe vývoja murovacích tvárnic f.LIAPOR, vytvorila novú kalibrovanú /brúsenú/ tvárnicu KSL, kotrá ma vodorovné ložené špáry, zabrúsené do roviny, čo umožňuje murovanie s maltou o hr. 2 mm.
reozmery tvárnice: 247 x 365 x 348 mm

 

                    50 l vrecia                                  BIG BAG 0,5 t

EKOGRIT - LIADRAIN

ekogrit   drvené keramické kamenivo, do substrátov.

 LIADRAIN - je drvené keramické kamenivo Liapor, ktoré sa pridáva ako prísada do záhradných substrátov. Pridaním LIADRAINu sa zlepšuje organická vlastnosť substrátov, najmä jeho fyzikálne vlastnosti. Pomáha regulovať vlhkosť v koreňovom systéme.
Frakcia zrnitosti: 2-8 mm

VHODNÝ AJ PRE NÁROČNEJSIE RASTLINY, ALEBO NIŽŠIE KROVINY

  50 L BALENIE  -  7 € s DPH

LIAFLOR PREMIUM

liaflor je dokarativny prvok vhodny do kvetinacov, na strechy, terasy. vylohy a pod.Granulát LIAFLOR PREMIUM je hnedočervenej farby. Jeho špecifikosťou je presný guľatý tvar a nízka hmotnosť. Vlastnošou je neutrálne PH a taktiež neobsahuje nečistoty alebo choroboplodné zárodky. Vďaka týmto prednostiam je dokonale vhodný do kvetináčov ako dekoratívny prvok, taktiež na strechy, záhrady, do výloh. Zabraňuje zvýšeniu odparovania vody a rastom nežiadúcej buriny.

 

10 L BALENIE  8 € s DPH


Vyhlásenie o zhode        Vyhlásenie o zhode         certifikát                  CE
betón na uloženie          betón na nosné konšt.     ľahký betón          LIAPOR          

                                                   


V prípade otázok ohľadne sortimentu LIAPOR Nás neváhajte kontaktovať :                

BRATISLAVA:

 p.Nádašský  0911 567 696  02/49 20 32 31  stavebniny@prespor.sk
 p.Bohata  0911 567 661  02/49 20 32 17  bohata@prespor.sk

NOVÉ ZÁMKY:

 p. Ing.Frunyová  0905 728 962  035/642 31 81  nz@prespor.sk